Ubytování Třeboň penzion BonTre

Cyklotrasy - Třeboňsko a okolí

Poznejte krásy Třeboňska na kole

Třeboňsko nabízí hustou síť skvěle značených cyklotras, které jsou ideální jak pro náročné cyklisty, tak jednoduché pro rodiny s dětmi. Naše ubytování v Třeboni BonTre se nachází na trase s několika cyklostezkami, na které se můžete ihned napojit.

Vznikají nové, tématické cyklostrasy, velmi oblíbené jsou i ty tradiční jako je např. Okolo Světa, Okolo Třeboně nebo rybníka Rožmberk.

Na kole můžete vyrazit i do nedalekého Rakouska, kde můžete obdivovat přírodní krásy a zajímavosti, které na Třeboňsku nenajdete.

Díky CYKLOTRANSu můžete využít oranžovou nebo zelenou linku, která Vás dopraví s kolem po Třeboňsku a Jindřichohradecku. Dále je k dispozici tzv. Novohradská linka.

Tipy na cyklotrasy a výlety na Třeboňsko

  • Cyklotrasa č. 122 Třeboň - Chlum u Třeboně - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1034 Třeboň - Nové Hrady/Nakolice
  • Cyklotrasa č. 1096 Třeboň - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1011 Třeboň - Klikov - Lutová
  • Cyklotrasa č. 322 Třeboň - Chlum u Třeboně - Staňkov a zpět
  • Cyklotrasa č. 341 Třeboň - Chlum u Třeboně České Velenice a zpět
  • Cyklotrasa č. 1035 Třeboň - Lutová - Stříbřec - Stará Hlína - Rožmberk - Třeboň

Další zajímavé turistické trasy můžete projet či porjít na severu Třeboňska, v oblasti Veselí nad Lužnicí, jen 15 km od našeho penzionu.  Více informací >>

Pytláckou stezkou po Třeboňsku

Po stopách Oldřicha Pytelky, pytláka Třeboňského kraje v dobách dávno minulých.

více

Jindrova naučná stezka - Jindřichohradecko

Vydejte se prozkoumat okolí Třeboňska a vstupte do České Kanady. Česká Kanada je oblast Jindřichohradecka, které se nachází 20 km od Třeboně. Tato oblast nabízí spoustu cyklostezek a naučných pěších tras.

více

Rybníkářské cyklostezky

Ryba a rybníky patří neodmyslitelně k Třeboni. Samotný chov ryb a rybníkářství patří po dlouhá stalení k typickému koloritu Třeboňska. Snad právě pro tuto tradici se výlovy stávají rok od roku vyhledávanou podívanou.

více

Okolo Nadějské rybniční soustavy

Nadějská rybniční soustava patří k nejhezčím přírodním místům na Třeboňsku. Najdete ji severně od našeho ubytování BonTre u obce Frahelž a stojí za to ji navštívit a projet na kole po úzkých hrázích.

více

Z Třeboně na Dunajovickou horu - 12 km

Šest kilometrů od penzionu BonTre ve směru na Břilice je vesnička Dunajovice. Nachází se u zalesněného vrchu, ze kterého můžete zhlédnout na Třeboňsko. Vrch má název, jak jinak, Dunajovická hora.

více

Cyklotrasa z Třeboně na zámek Červená Lhota

Cyklotrasa na zámek Červenou Lhotu Vás povede po lesních cestách a silnicích třetí třídy. Mezi obcemi Hamr a Pleší musíte jet asi 150 m po státní silnici. Cestou potkáte vesnické hospůdky...

více

Patička webu

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Tel.: 736 676 609

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout