Ubytování Třeboň penzion BonTre

Okolo Nadějské rybniční soustavy

Nadějská rybniční soustava patří k nejhezčím přírodním místům na Třeboňsku. Najdete ji severně od našeho ubytování BonTre u obce Frahelž a stojí za to ji navštívit a projet na kole po úzkých hrázích. Mezi rybníky prochází cyklotrasa, hráze jsou dobře přístupné i pro pěší turistiku.Nadějská rybnicni soustava Třeboňsko

Byla založena Jakubem Krčínem (zakladetelem třeboňských rybníků) v letech 1577–1579 a dokončena Josefem Šustou v poslední čtvrtině 19. stol.

Jednotlivé rybníky jsou navzájem odděleny úzkými hrázemi, které drží pevné kořeny stromů - převážně duby. Jména rybníků jsou zajímavá: Naděje, Láska, Víra, Skutek či Dobrá Vůle. Rybníky jsou napájeny stokou Potěšilkou z rybníka Rožmberk.

Nachází se zde také přírodní rezervace s velkou kolonií racků chechtavých, sídlí zde ořel mořský a hnízdí zde další rada ptactva jako jsou volavky, kormoráni či kvakoš noční.

Nadějskou rybniční soustavu najdete 14 km od penzionu BonTre a je ideálním místem pro výlet na kolech. Krásným okruhem si můžete udělat 30ti km cyklostezku.

Paddleboard Fitness v Třeboni

více

SRPNOVÉ AKCE 2020 V TŘEBONI

Měsíc srpen pokračuje doslova nabitý akcemi, každý den si můžete vybrat ze široké nabídky koncertů či divadel, doporučujeme Lázeňské slavnosti na začátku měsíce a další zajímavé akce v průběhu měsíce. Nechybí ani Myslivecké slavnosti s Čochtanova Třeboň - akce pro děti.

 

V letošním roce se bohužel nekonají rybářské slavnosti z důvodu koronaviru, ale užít si můžete spoustu jiných dobrých akcí.

více
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím