Ubytování Třeboň penzion BonTre

Cyklotrasa z Třeboně na zámek Červená Lhota

Cyklotrasa na zámek Červenou Lhotu Vás povede po lesních cestách a silnicích třetí třídy. Mezi obcemi Hamr a Pleší musíte jet asi 150 m po státní silnici. Cestou potkáte vesnické hospůdky a budete projíždět okolo rybníků. Z ubytování v Třeboni BonTre se vydejte směr kruhový objezd a místní část Břilice, kde se napojíte na trasu.

Projíždět budete přes Břilice-Třeboň, Přeseka, mezi rybníky Kaňov a Malý Tisý, okolo rybníka Rožmberk, přes Lužnici - zde můžete naštívit přírodní rezervaci Slepičí vršek. Dále pokračujete na obec Klec a přes Nadějskou rybniční soustavu. Odtud pak na obec Val, Hamr, podél obce Vřesná, Pleše, Visňová, Dírná a na Červenou Lhotu. Zde můžete navštívit zámek, projet se po rybníce na lodičce a dát si pořádný oběd v místní hospůdce.

  • Nadějskou rybniční soustavu tvoří rybníky s názvy Víra, Láska, Naděje, Skutek, Dobrá vůle a další.
  • Slepičí vršek - přírodní rezervace Slepičí vršek u obce Lužnice je písečný přesyp o rozloze 1,8 hektaru. Vznikl při toku řeky Lužnice na píscích, které sem byly naplaveny řekou jako důsledek činnosti větru. Podobná písečná duna je také u obce Vlkov.
  • Obec Pleše - dříve se zde nacházela vojenská pozorovatelna, po které jsou zde stále patrné pozůstatky jako okopy.
  • Obce Dírná - první písemná zmínka o obci pochází z roku 1340. Zde můžete vidět Zámek Dírná, kostel svatého Vavřince, faru a sýpku na návsi.

Cyklotrasa je dlouhá téměř 80 km (tam i zpět) a je středně náročná. Její terén zasahuje na Českou Kanadu, které už je více zvlněná oproti rovinnatému Třeboňsku.


Zobrazit místo Z Třeboně do Červené Lhoty na větší mapě

Přijeďte strávit dovolenou do jižních Čech na Třeboňsko, ubytování v Třeboni najdete v našem rodinném penzionu BonTre v centru nové Třeboně. Vydejte se na cyklovýlety na Třeboňsko, za krásami a zajímavostmi přírody, rybníků a památek jako je právě zámek Červená Lhota.

Rezeravace ubytování

 

Patička webu

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Tel.: 736 676 609

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout