Třeboň

Třeboňské náměstí

Třeboňské náměstí je kouzelné díky domům, které mají renesanční a barokní štíty. V průběhu Vaší letní dovolené v Třeboni zde můžete zažít spoustuTřeboň, Třeboňsko kulturních akcí, slavností, trhů a koncertů. Náměstí se nachází 5 - 10 minut pěší chůze a krásné procházky zámeckým parkem od našeho ubytování Třeboň BonTre.

Nejvýznamnějším domem či stavbaou je jak jinak původní radnice, jejíž součástí je věž vysoká 31 m. Z ní můžete vyhlížet do okolní krajiny, můžete zhlédnout i rybníky Romžberk. Třeboňská věž má pro své návštěvníky připrapravený i manuál s mapou. Věž můžete navštívit po celý rok, v letních měsících je otevřená denně, v dalších měsících si klíč můžete zapůjčit v informační středisku na náměstí - 20 m od věže. V radnici se nachází městské historické muzeum, které doporučujeme navštívit.

Za bývalou radnicí stojí barokní divadlo J.K.Tyla z roku 1832. Divadlo stojí určitě za návštěvu - k vidění je původní malovaná opona a krásný lustr. Pravidelně se zde konají divadelní představení v předplatném, v létě je již tradičně hodně navštěvovaný divadelní festival. Informační centrum také pořádá pravidelné prohlídky divadla, aktuální termíny najdete vždy v infocentru.

Na Třeboňském náměstí dále najdete kamennou kašnu, vedle pak barokní mariánský sloup, lavičky pro posezení, několik restaurací s venkovní zahrádkou a obchody (hračkářství, papírnictví, cukrárny, tabák a noviny, drogerii a další).

Náměstí Třeboň obkružují ještě přilehlé uličky - Rožmberská, Březanova a Husova. V Husově ulici stojí kostel sv. Jiljí, který stojí za návštěvu. Každý den se konají prohlídky s průvodcem, který Vás provedem zajímavými prostory kostela.

V centru jsou také k vidění krásné kamenné brány, nachází se zde celkem 4. U kostela je brána Budějovická, na jižní části města je Svinenská brána (má nejkránější výzdobu), za ní stojí brána Novohradská (tou projdete k rybníku Svět), na východní straně je Hradecká brána.

Co musíte v Třeboni určitě vidět

  • Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni
  • Zámek v Třeboni
  • Dům přírody Třeboňska
  • Krčínovo akvárium
  • Pivovar Regent
  • historická budova Gymnázia

Cyklistická stezka přes Třeboň

Třeboní vede nová cyklstezka, která spojuje místní části Břilice a Kopeček. Díky ní se můžete pohodolně projet Třeboni, aniž byste museli sesednout z vašeho kola. Na cyklotrasu se můžete napojit nedaleko našeho ubytování BonTre.

Z Břilice vyrazíte po trase podél hlavní silnice, kolem autobusového nádraží a dále pokračujete podél Tyršova stadionu a Bertiných lázní. V Jindřichohradecké brány se vydáte po ulici Dukelská a pokračujete stále rovně. Kopeček je vzdálený necelý kilometr, z něj pak můžete pokračovat na oblíbenou venkovní restauraci Pergolu u Sv. Víta

Na Kopečku se pak můžete napojit na několik cyklostezek.

Zde najdete podrobnější informace o atraktivitách Třeboně

VIDEO představení Třeboně

Projdete se Třeboní během několik minut...

   
prohlídky Třeboně s historickými postavami

Zajímavé prohlídky Třeboně s historickými postavami

Historické toulky Třeboní, procházka třeboňským zámkem s Petrem Vokem a Bílou paní nebo noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent  - tyto zážitky na Vás čekají v průběhu celého roku v Třeboni.

   

Schwarzenberská hrobka - 1,5 km od penzionu

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí.

   

Renesanční zámek v Třeboni - 600 m od penzionu

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Zámek dnes nabízí 3 prohlídkové trasy a historické expozice, součástí je také přírodovědná expozice Dům přírody Třeboňska.

   

Zlatá stoka

Umělý kanál Zlatá stoka, vystavěný v letech 1505–1520, je mistrovským dílem Štěpánka Netolického, propojuje pomocí dalších stok rybníky na levém břehu Lužnice. Délka se udává na mezi 45 až 50 km.

   

Pivovar Regent Třeboň

Pivovar Regent je součástí historického centra města. Najdete ho mezi dvěma branami (Svinenskou a Novohradskou), ve směru k rybníku Svět. Patří k nejstarším pivovarům na světě.

 

Noční prohlídky pivovaru Regent

Zažijte si neobvyklou noční prohlídku pivovaru Bohemia Regent v Třeboni s průvodcem a pochodní. Projdete se mimo jiné i starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí naše tradiční české pivo. Ochutnáte také domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic a mláta. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo přímo z ležáckých tanků.

   

Kostel sv. Jiljí - 700 m od pezionu

Kostel se nachází v historickém centru města, nedaleko hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici. Každý den si ho můžete prohlédnout s průvodcem.

   

Rybí akvárium - Vratislavský dům v Třeboni

Pokud zavítáte k nám do penzionu BonTre, nezapomeňte navštívit muzeum ryb a rybářství v centru města. To se nachází v blízkosti zámku Třeboň, přímo na náměstí.

   

Loutkové a klasické divadlo

V Třeboni najdete dvě divadelní scény - loutkovou a klasickou. Třeboňské divadlo je jedno z nejstarších měšťanských divadel v Čechách, bylo postaveno v roce 1832. Loutkové divadlo má v Třeboni také dlouhou tradici, jeho založení sahá do roku 1924.

Třeboní jezdí motorový vláček

Jízda vláčkem není nijak náročná a trvá cca 1 hodinu. V průběhu jízdy můžete kdykoliv vystoupit.

Nastoupit můžete na jakékoli zastávce a na ní opět za hodinu vystoupit.

motorový vláček jezdí po Třeboni

Festival Okolo Třeboně začíná

Srdečně Vás zveme na tradiční festival Okolo Třeboně 2020, který bude probíhat  na přelomu červena a července a dále pak bude pokračovat v dalších měsích nejrůznějšími koncerty.

 

Na co se letos můžete těšit?

více

ČERVENEC 2020 V TŘEBONI

I po náročném období dubna a května se v červenci v Třeboni bude konat pousta lákavých akcí a zajímavostí, vybrat si můžete z široké nabídky koncertů, divadelních představení pro dospělé i děti, těšit se můžete na tradiční slavnosti Jakuba Krčína a Pivní slavnosti Regentu.

 

Na co se dále můžete těšit?

více

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

NOVÝ TIP - od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni)

Video z penzionu

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím