Cyklotrasy - Třeboňsko a okolí

Poznejte krásy Třeboňska na kole

Třeboňsko nabízí hustou síť skvěle značených cyklotras, které jsou ideální jak pro náročné cyklisty, tak jednoduché pro rodiny s dětmi. Naše ubytování v Třeboni BonTre se nachází na trase s několika cyklostezkami, na které se můžete ihned napojit.

Vznikají nové, tématické cyklostrasy, velmi oblíbené jsou i ty tradiční jako je např. Okolo Světa, Okolo Třeboně nebo rybníka Rožmberk.

Na kole můžete vyrazit i do nedalekého Rakouska, kde můžete obdivovat přírodní krásy a zajímavosti, které na Třeboňsku nenajdete.

Díky CYKLOTRANSu můžete využít oranžovou nebo zelenou linku, která Vás dopraví s kolem po Třeboňsku a Jindřichohradecku. Dále je k dispozici tzv. Novohradská linka.

Tipy na cyklotrasy a výlety na Třeboňsko

  • Cyklotrasa č. 122 Třeboň - Chlum u Třeboně - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1034 Třeboň - Nové Hrady/Nakolice
  • Cyklotrasa č. 1096 Třeboň - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1011 Třeboň - Klikov - Lutová
  • Cyklotrasa č. 322 Třeboň - Chlum u Třeboně - Staňkov a zpět
  • Cyklotrasa č. 341 Třeboň - Chlum u Třeboně České Velenice a zpět
  • Cyklotrasa č. 1035 Třeboň - Lutová - Stříbřec - Stará Hlína - Rožmberk - Třeboň

Další zajímavé turistické trasy můžete projet či porjít na severu Třeboňska, v oblasti Veselí nad Lužnicí, jen 15 km od našeho penzionu.  Více informací >>

Pytláckou stezkou po Třeboňsku

Po stopách Oldřicha Pytelky, pytláka Třeboňského kraje v dobách dávno minulých.

více

Jindrova naučná stezka - Jindřichohradecko

Vydejte se prozkoumat okolí Třeboňska a vstupte do České Kanady. Česká Kanada je oblast Jindřichohradecka, které se nachází 20 km od Třeboně. Tato oblast nabízí spoustu cyklostezek a naučných pěších tras.

více

Rybníkářské cyklostezky

Ryba a rybníky patří neodmyslitelně k Třeboni. Samotný chov ryb a rybníkářství patří po dlouhá stalení k typickému koloritu Třeboňska. Snad právě pro tuto tradici se výlovy stávají rok od roku vyhledávanou podívanou.

více

Okolo Nadějské rybniční soustavy

Nadějská rybniční soustava patří k nejhezčím přírodním místům na Třeboňsku. Najdete ji severně od našeho ubytování BonTre u obce Frahelž a stojí za to ji navštívit a projet na kole po úzkých hrázích.

více

Z Třeboně na Dunajovickou horu - 12 km

Šest kilometrů od penzionu BonTre ve směru na Břilice je vesnička Dunajovice. Nachází se u zalesněného vrchu, ze kterého můžete zhlédnout na Třeboňsko. Vrch má název, jak jinak, Dunajovická hora.

více

Cyklotrasa z Třeboně na zámek Červená Lhota

Cyklotrasa na zámek Červenou Lhotu Vás povede po lesních cestách a silnicích třetí třídy. Mezi obcemi Hamr a Pleší musíte jet asi 150 m po státní silnici. Cestou potkáte vesnické hospůdky...

více

Turistické trasy Veselska

Turistické trasy Veselska najdete na sever od Třeboně a je jedním z průjezdích míst několika cyklotras. V této oblasti najdete krásné přírodní zajímavosti a historické památky jako je Červená Lhota, lovecký zámeček Jemčina, rybník Rožberk nebo Horusický rybník.

více

Informace pro cyklisty

Kde si kolo můžete zapůjčit a kde si ho nechat opravit nebo sehnat náhradní díly?

více

Cyklotrasy okolo Chlumu u Třeboně

Pokud budete chtít poznat další část Třeboňska, doporučujeme Chlum u Třeboně a jeho okolí. Zde se nachází několik cyklostezek, které Vás provedou Chlumeckou rybniční soustavou.

více

Naučná stezka okolo rybníka Rožmberk

Stezka je dlouhá 22 km, najdete na ní 12 zastávek. Trasa je vhodná pro pěší i cyklisty.

více

Naučná cyklostezka stezka Okolo rybníka Svět

Stezka je dlouhá 12 km, a najdete na ní 16 zastávek s informačními cedulemi. Cestou se můžete vykoupat v rybníce Svět, můžete se zastavit na občerstvení a vykoupání na koupališti Ostende.

více

Naučná stezka Veselské pískovny

Severně od Třeboně se nachází další krásná oblast - Veselsko. Naučná stezka Veselské pískovny je 7 km dlouhý okruh vybavený 14 informačními tabulemi.

více

 

rezervace

+420 736 676 609

 

 

 

adresa penzionu

Svobody 273
39701 Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout