Třeboň

Třeboň, Třeboňsko

Třeboňské náměstí

Třeboňské náměstí je kouzelné díky domům, které mají renesanční a barokní štíty. V průběhu Vaší letní dovolené v Třeboni zde můžete zažít spoustu kulturních akcí, slavností, trhů a koncertů. Náměstí se nachází 5 - 10 minut pěší chůze a krásné procházky zámeckým parkem od našeho ubytování Třeboň BonTre.

Nejvýznamnějším domem či stavbaou je jak jinak původní radnice, jejíž součástí je věž vysoká 31 m. Z ní můžete vyhlížet do okolní krajiny, můžete zhlédnout i rybníky Romžberk. Třeboňská věž má pro své návštěvníky připrapravený i manuál s mapou. Věž můžete navštívit po celý rok, v letních měsících je otevřená denně, v dalších měsících si klíč můžete zapůjčit v informační středisku na náměstí - 20 m od věže. V radnici se nachází městské historické muzeum, které doporučujeme navštívit.

Za bývalou radnicí stojí barokní divadlo J.K.Tyla z roku 1832. Divadlo stojí určitě za návštěvu - k vidění je původní malovaná opona a krásný lustr. Pravidelně se zde konají divadelní představení v předplatném, v létě je již tradičně hodně navštěvovaný divadelní festival. Informační centrum také pořádá pravidelné prohlídky divadla, aktuální termíny najdete vždy v infocentru.

Na Třeboňském náměstí dále najdete kamennou kašnu, vedle pak barokní mariánský sloup, lavičky pro posezení, několik restaurací s venkovní zahrádkou a obchody (hračkářství, papírnictví, cukrárny, tabák a noviny, drogerii a další).

Náměstí Třeboň obkružují ještě přilehlé uličky - Rožmberská, Březanova a Husova. V Husově ulici stojí kostel sv. Jiljí, který stojí za návštěvu. Každý den se konají prohlídky s průvodcem, který Vás provedem zajímavými prostory kostela.

V centru jsou také k vidění krásné kamenné brány, nachází se zde celkem 4. U kostela je brána Budějovická, na jižní části města je Svinenská brána (má nejkránější výzdobu), za ní stojí brána Novohradská (tou projdete k rybníku Svět), na východní straně je Hradecká brána.

 

Cyklistická stezka přes Třeboň

Třeboní vede nová cyklstezka, která spojuje místní části Břilice a Kopeček. Díky ní se můžete pohodolně projet Třeboni, aniž byste museli sesednout z vašeho kola. Na cyklotrasu se můžete napojit nedaleko našeho ubytování BonTre.

Z Břilice vyrazíte po trase podél hlavní silnice, kolem autobusového nádraží a dále pokračujete podél Tyršova stadionu a Bertiných lázní. V Jindřichohradecké brány se vydáte po ulici Dukelská a pokračujete stále rovně. Kopeček je vzdálený necelý kilometr, z něj pak můžete pokračovat na oblíbenou venkovní restauraci Pergolu u Sv. Víta

Na Kopečku se pak můžete napojit na několik cyklostezek.

 

Co musíte v Třeboni určitě vidět

  • Hrobka Schwarzenbergů v Třeboni
  • Zámek v Třeboni
  • Dům přírody Třeboňska
  • Krčínovo akvárium
  • Pivovar Regent
  • historická budova Gymnázia

 

 

 

 

Zde najdete podrobnější informace o atraktivitách Třeboně

Vodní svět a Aquapark u lázní Aurora - NOVĚ OTEVŘENO

Vodní svět a Aquapark u lázní Aurora - NOVĚ OTEVŘENO

V Třeboni bylo nově otevřeno venkovní koupání pro širokou veřejnost. Nabízí několik bazénů, které mají různě teplou vodu. Proto si můžete užít koupání od jara do pozdního léta.

více
Zámecká lékárna v Třeboni

Zámecká lékárna v Třeboni

Na jaře 2022 se na Masarykově náměstí otevřel nový kulturní dům, který nabídne všem návštěvníkům zajímavý program.
Koncerty, výstavy, workshopy, prohlídky a mnoho dalšího pro děti i dospělé.

více
Vyhlídková plavba po rybníce Svět v Třeboni

Vyhlídková plavba po rybníce Svět v Třeboni

Kdo by nechtěl obeplout Svět za 1 hodinu? Ano, slyšíte dobře! Za pouhou jednu hodinu můžete s celou rodinou nebo přáteli obeplout rybník Svět v Třeboni, a vidět Třeboň z paluby nového parníku.

více
VIDEO představení Třeboně

VIDEO představení Třeboně

Projdete se Třeboní během několik minut...

více
Renesanční zámek v Třeboni

Renesanční zámek v Třeboni

Třeboňský zámek patří k největším zámeckým komplexům v České republice. Zámek dnes nabízí 3 prohlídkové trasy a historické expozice, součástí je také přírodovědná expozice Dům přírody Třeboňska.

více
Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberskou hrobku najdete poblíž parku u rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí.

více
Pivovar Regent Třeboň

Pivovar Regent Třeboň

Pivovar Regent je součástí historického centra města. Najdete ho mezi dvěma branami (Svinenskou a Novohradskou), ve směru k rybníku Svět. Patří k nejstarším pivovarům na světě.

více
Kostel sv. Jiljí

Kostel sv. Jiljí

Kostel se nachází v historickém centru města, nedaleko hlavního třeboňského Masarykova náměstí, v Husově ulici. Každý den si ho můžete prohlédnout s průvodcem.

více
Zlatá stoka

Zlatá stoka

Umělý kanál Zlatá stoka, vystavěný v letech 1505–1520, je mistrovským dílem Štěpánka Netolického, propojuje pomocí dalších stok rybníky na levém břehu Lužnice. Délka se udává na mezi 45 až 50 km.

více
Loutkové a klasické divadlo J.K.Tyla v Třeboni

Loutkové a klasické divadlo J.K.Tyla v Třeboni

V Třeboni najdete dvě divadelní scény - loutkovou a klasickou. Třeboňské divadlo je jedno z nejstarších měšťanských divadel v Čechách, bylo postaveno v roce 1832. Loutkové divadlo má v Třeboni také dlouhou tradici, jeho založení sahá do roku 1924.

více

Zajímavé prohlídky Třeboně s historickými postavami

Historické toulky Třeboní, procházka třeboňským zámkem s Petrem Vokem a Bílou paní nebo noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent - tyto zážitky na Vás čekají v průběhu celého roku v Třeboni.

více
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent Třeboň

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent Třeboň

Zažijte si neobvyklou noční prohlídku pivovaru Bohemia Regent v Třeboni s průvodcem a pochodní. Projdete se mimo jiné i starým pivovarským podzemím, kde se vyrábí naše tradiční české pivo.

více

 

rezervace

+420 736 676 609

 

 

 

adresa penzionu

Svobody 273
39701 Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout