Zajímavé prohlídky Třeboně s historickými postavami

Prohlídky města s tématikou historie můžete opět v letošním roce zažít v Třeboni. Městem se zajímavým výkladem Vás provedou historické postavy měšťanů, na zámku Vás zase provede Bílá paní s Petrem Vokem, v noci se zase můžete projít sklepení v pivovaru Regent. Tyto zážitky na Vás čekají v průběhu celého roku v Třeboni.

Kostýmované prohlídky Domu Štěpánka Netolického

V nově otevřené domě Štěpánka Netolického si můžete nechat vyprávět příběh objektu přímo od jeho slavného majitele, rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického.

Navštívit můžete komentované prohlídky, které se konají pravidelně.

Prohlídku je nutné rezervovat předem buďto v Turistickém informačním centru (Masarykovo náměstí 103, Třeboň), nebo v Domě Štěpánka Netolického (Masarykovo náměstí 89, Třeboň), případně telefonicky.


Prohlídka po stopách Rožmberků

Dobří duchové města vám odkryjí historii tak, jak ji zažili...

vstupné: 100 Kč a 70 Kč | předprodej TIC Třeboň

 


Prohlídka po stopách Schwarzenberků

Dobří duchové města vám odkryjí historii tak, jak ji zažili...

vstupné: 100 Kč a 70 Kč | předprodej TIC Třeboň


Historické toulky Třeboní a Příběhy třeboňských domů

Historické toulky Třeboní se staly v minulých letech velmi oblíbené, i v letošním roce pořadatelé rozhodli pokračovat po historických zajímavostech a připravili pro Vás nové vyprávění.

Prohlídky jsou rozděleny na dvě témata: první se věnuje rodu Rožmberků, druhé kráčí po stopách rodu Schwarzenberků.

Prohlídka trvá cca 80 minut, děti do 10 let to mají zdarma. Vstupenku si můžete zakoupit i na místě nebo  v předprodeji v Informačním a kulturním středisku, v lázních Aurora a v Bertiných lázních. Vstupné pro dospělého je  100 Kč, studenti a důchodci 70 Kč.


Prohlídky divadla J.K. Tyla

Prohlédněte si historické i moderní prostory divadla J.K. Tyla, provede Vás odborný průvodce. Navštívíte prostory nejen veřejné, ale i šatny, technické zázemí, jeviště a zákulisí a můžete se dozvědět zajímavosti z historie i současnosti divadla. Raritou je umělecky cenná opona od akademického malíře Františka Skály.

Termíny prohlídek: každé pondělí od 13:30 hodin

každé pondělí od 13:30 hodin


Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent Třeboň

Nově také vznikly noční prohlídky pivovaru Regent, které začínají ve 21 hodin. S průvodcem a pochodní se projdete sklepením pivovaru, ochutnáte pivo z ležáckých tanků, zakousnete se do domácího chlebu vyrobeného z povovarských kvasnic a mláta. Poznáte historii pivovaru a podíváte se do míst, kam může jen personál pivovaru.

Prohlídky jsou každý pátek a sobotu vždy od 20 hodin a je nutná rezervace na tel. čísle  777 357 090.

 

Láká Vás dávná historie a rádi poznáváte nové a tajemné věci? Pak Vám tyto prohlídky vřele doporučujeme. Prohlídky se mohou stát skvělým zpestřením Vaší dovolené v Třeboni v průběhu léta. Rezervujte si ubytování Třeboň BonTre co nejdříve a těšit se můžete na zajímavé zážitky z Třeboňské historie.

 

Festival Okolo Třeboně začíná

Srdečně Vás zveme na tradiční festival Okolo Třeboně 2020, který bude probíhat  na přelomu červena a července a dále pak bude pokračovat v dalších měsích nejrůznějšími koncerty.

 

Na co se letos můžete těšit?

více

ČERVENEC 2020 V TŘEBONI

I po náročném období dubna a května se v červenci v Třeboni bude konat pousta lákavých akcí a zajímavostí, vybrat si můžete z široké nabídky koncertů, divadelních představení pro dospělé i děti, těšit se můžete na tradiční slavnosti Jakuba Krčína a Pivní slavnosti Regentu.

 

Na co se dále můžete těšit?

více

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

NOVÝ TIP - od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni)

Video z penzionu

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím