Hrady a zámky v okolí Třeboně

Jižní Čechy jsou proslulé svou historií, kterou zde najdete na každém kroku. Nachází se zde opravdu historické skvosty, které stojí za to při dovolené na Třeboňsku v našem penzionu BonTre navštívit. Většinu z nich můžete navštívit při výletu na kolech či autem, jejich vzdálenosti jsou od 10 do 40 km.

Přímo v penzionu najdete nejrůznější materiály a letáčky s informacemi, neváhejte se nás také zeptat.

 • Zámek Český Krumlov (památky na seznamu UNESCO), otáčivé hlediště
 • zámek Hluboká nad Vltavou a ZOO Hluboká nad Vltavou,
 • zámeček ve Stáži nad Nežárkou
 • zámek Jemčina
 • Jindřichův Hradec - Krýzovy jesličky, úzkokolejka a parní vlaky
 • klášter Zlatá Koruna
 • Tvrz Žumberk - 40 km
 • Dívčí Kámen u Českých Budějovic
 • hrad v Nových Hradech
 • vodní zámek Červená Lhota
 • Hrad Landštejn

Zámek Stráž nad Nežárkou

Zámeček pěvkyně Emy Destinové se nachází ve Stráži na Nežárkou, 12 km od penzionu BonTre, ve směru na Jindřichův Hradec.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 12 km

Tvrz Žumberk

Tvrz Žumberk najdete ve vesnici Žumberk, necelých 33 km od ubytování Třeboň BonTre. Je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 33 km

Hrad Landštejn - 45 km od penzionu

Landštejn je mohutný hrad, který najdete v části obce Staré Město pod Landštejnem, 45 km od penzionu BonTre. Je ideálním tipem na celodenní výlet, při kterém můžete navštívit další zajímavosti na trase jako je Stráž nad Nežárko nebo Nová Bystřice a spoustu dalších zajímavostí...
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Zámek Červená Lhota

Doporučujeme ho jako cyklistický celodenní výlet. Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, k barvě fasády se váže několik pověstí, chcete vědět jaké?
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 29 km

Zámek Jindřichův Hradec

V Jindřichově Hradci najdete spoustu historických a kulturních památek - zámek - 3 prohlídkové trasy, muzea, kostely, Krýzovy jesličky a další...
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 25 km

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 16 km

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je velice atraktivním místem a největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Najdete zde další atraktivní cíle - ZOO, golfové hřiště, sportovní areál s moderními atrakcemi a další zajímavosti.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 25 km

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Český Krumlov - zámek, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Uvnitř města najdete spoustu zachovalých městkých domů s krácnými fasádami a další zajímavé stavby a památky.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Festival Okolo Třeboně začíná

Srdečně Vás zveme na tradiční festival Okolo Třeboně 2020, který bude probíhat  na přelomu červena a července a dále pak bude pokračovat v dalších měsích nejrůznějšími koncerty.

 

Na co se letos můžete těšit?

více

ČERVENEC 2020 V TŘEBONI

I po náročném období dubna a května se v červenci v Třeboni bude konat pousta lákavých akcí a zajímavostí, vybrat si můžete z široké nabídky koncertů, divadelních představení pro dospělé i děti, těšit se můžete na tradiční slavnosti Jakuba Krčína a Pivní slavnosti Regentu.

 

Na co se dále můžete těšit?

více

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

NOVÝ TIP - od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni)

Video z penzionu

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím