Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je velice atraktivním místem, které najdete necelých 25 km od ubytování Třeboň BonTre. Největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Kromě toho zde najdete další atraktivní cíle: Zoo Ohrada, přepychové golfové hřiště, Knížecí dvůr a Alšova jihočeská galerie.Hluboká nad Vltavou

Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Vnitřní vybavení zámku je opravdu honosné. Stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a obloženy ušlechtilým dřevem. Nejcennější nábytek se nachází v Ranním salónu. Některé místnosti jsou zdobeny obrazy evropských mistrů 16. až 18. století, lustry, vitrážemi a keramikou z Delft - především ložnice a šatna kněžny Eleonory, tzv. Hamiltonův Kabinet a čítárna. Portréty na stěnách znázorňují nejvýznamnější členy rodu Schwarzenberků.
Největší místností je sál knihovny s kazetovým stropem, který sem byl přenesen ze Schwarzenbergu. Určitě vás okouzlí i zbrojnice zámku.

Prohlédnout si můžete celkem 5 prohlídkových tras:

  • reprezentační sály
  • soukromé apartmány
  • kuchyni
  • věž
  • park

Zámek je otevřený celoročně i v zimních měsících. Aktuální návštěvní hodiny najdete na www.zamek-hluboka.eu

[[FOTOGALERIE id=9 title="Hlubok%E1%20nad%20Vltavou"]]

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

Menší ZOO, která představuje zvířátka žijící v České republice, ale chová i množství cizokrajných druhů. Symbolem ZOO je vydra říční, která žije hojně na Třeboňsku.

Uvnitř ZOO najdete skvělé zázemí v podobě restaurace s přilehlým dětským hřištěm a výběhy pro domácí zvířata.

Do zoologické zahrady Ohrada můžete přijet z hlavní silnice Hluboká – České Budějovice: u Loveckého zámečku je vyhrazené parkoviště. Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. K zoo také vede cyklistická stezka od Českých Budějovic.

Do ZOO se nesmí s pejsky.

Otevírací doba ZOO:

leden - únor 8:30 - 16:00
březen 8:30 - 17:00
duben - květen  8:30 - 18:00
červen - srpen 8:30 - 19:00
září  8:30 - 18:00
říjen  8:30 - 17:00
listopad - prosinec 8:30 - 16:00

Dovolená na Třeboňsku

Přijeďte na Třeboňsko strávit svou dovolenou a poznejte historické skvosty jižních Čech. Ubytování v Třeboni najdete v našem rodinném penzionu BonTre, ve kterém se budete cítit jako doma. Rezervujte si ubytování již nyní, cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu s dvěma dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Těšíme se na Vás!

 

[[FORMULAR id=form_41 title="Rezervace%20z%20www.penzion-trebon.com"]]

 

 

rezervace

+420 736 676 609

 

 

 

adresa penzionu

Svobody 273
39701 Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout