Ubytování Třeboň penzion BonTre

Český Krumlov - zámek, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a za sezonu navštíví zámecké expozice přes 300.000 návštěvníků. Návštěvu Českého Krumlova doporučujeme jako celodenní tip na výlet, ráno můžete vyrazit z penzionu Třeboň BonTre jihozápadně, za necelých 45 km dorazíte na místo.

Přímo před vstupem do historického centra najdete velké placené parkoviště, kde můžete parkovat po celý den. Pak už jen vstoupíte do města plného historie a neuvěřitelné atmosféry. Děti jistě přiláká hradní příkop s živými medvědy. V letních měsích se v Krumlově konají nejrůznější slavnosti, koncerty a festivaly.

Součástí zámecké zahrady je také otáčivé hlediště, jehož jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje vytvářet krásné divadelní příběhy s jedinečnou atmosférou.

  • Kapacita:644 diváků
  • První představení: 9. června 1958

Na divadelní produkci před otáčivým hledištěm se podílejí všechny čtyři umělecké soubory Jihočeského divadla – činohra, opera, balet a loutkohra.

Program otáčivého hlediště pro rok 2015 >>

Přijeďte na Třeboňsko strávit svou dovolenou a poznejte historické skvosty jižních Čech.

Návštěva Českého Krumlova

Uvnitř města najdete spoustu zachovalých městkých domů s krácnými fasádami, postavené ve stylu gotickém, renesančním ale i barokním. Celý systém ulic s pravidelným náměstím je nezměněn od doby založení města.

  • Na hlavním náměstí Svornosti najdete renesanční radnici z 2. poloviny 16. stol. a morový sloup.
  • V ulici Kostelní najdete gotický trojlodní Kostel sv. Víta z let 1408-1439.
  • Latrán je čtvrť za řekou, severně od vnitřního města, podhradí zámku. S vnitřním městem je spojen dřevěným Lazebnickým mostem.
  • Kostel sv. Jošta - původní gotický kostel, mnohokrát přestavován, od 20. stol. využíván jako obytný dům, dnes muzeum loutek.
  • Plešivec je historická část předměstí prohlášena samostatnou městskou památkovou zónou.
  • Synagoga - byla postavena v letech 1908-1909
  • Most Na plášti z roku 1764 je několikaposchoďové přemostění Jelení zahrady, který spojuje zámek a zámeckou zahradu.
  • Zámecká zahrada byla založena ve 2. pol. 16. století, a je dlouhá 700 m. Celková rozloha  je10 ha. Nachází se v ní Kaskádová fontána, barokní letohrádek Belárie, doplněné otáčivým hledištěm pro divadlo v otevřené krajině.

Okolí zámku a hradu nabízí neskutečný pohled

Exteriérová prohlídka areálu zámku seznamuje s působivou architekturou významné dvorské rezidence 16. – 18. století a se vzácnými renesančními a barokními freskami na budovách kolem pěti zámeckých nádvoří.

Projdete se krásnou zámeckou zahradouStátní hrad a zámek Český Krumlov

Deset hektarů barokní zahrady s francouzskou a anglickou zahradní úpravou, kaskádovou fontánou a zámeckým jezírkem je oblíbeným místem pro relaxační a meditační procházky.

Interiéry zámku

V interiérových prostorách jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy s historickými instalacemi interiérů 16. – 19. století, zámecká věž s hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik. Nejvýznamnější památkou, skutečnou perlou v koruně divadelního dědictví, je světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je jednou nejlépe dochovaných evropských divadelních scén 18. století s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů, rekvizit a jevištní techniky.
Návštěvníkům jsou dále přístupné tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV. zámeckém nádvoří.

Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35m nad úrovní II. nádvoří, nejhlubším přístupným místem jsou Václavské sklepy na IV. zámeckém nádvoří, skryté 12  m pod úrovní nádvoří.

V průběhu celé sezony žije zámek bohatým kulturním, společenským a konferenčním životem.

Český Krumlov se od ubytování v Třeboni BonTre nachází necelých 45 km


Zvětšit mapu

Patička webu

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Tel.: 736 676 609

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout