Hrady a zámky v okolí Třeboně

Jižní Čechy jsou proslulé svou historií, kterou zde najdete na každém kroku. Nachází se zde opravdu historické skvosty, které stojí za to při dovolené na Třeboňsku v našem penzionu BonTre navštívit. Většinu z nich můžete navštívit při výletu na kolech či autem, jejich vzdálenosti jsou od 10 do 40 km.

Přímo v penzionu najdete nejrůznější materiály a letáčky s informacemi, neváhejte se nás také zeptat.

 • Zámek Český Krumlov (památky na seznamu UNESCO), otáčivé hlediště
 • zámek Hluboká nad Vltavou a ZOO Hluboká nad Vltavou,
 • zámeček ve Stáži nad Nežárkou
 • zámek Jemčina
 • Jindřichův Hradec - Krýzovy jesličky, úzkokolejka a parní vlaky
 • klášter Zlatá Koruna
 • Tvrz Žumberk - 40 km
 • Dívčí Kámen u Českých Budějovic
 • hrad v Nových Hradech
 • vodní zámek Červená Lhota
 • Hrad Landštejn

Zámek Stráž nad Nežárkou

Zámeček pěvkyně Emy Destinové se nachází ve Stráži na Nežárkou, 12 km od penzionu BonTre, ve směru na Jindřichův Hradec.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 12 km

Tvrz Žumberk

Tvrz Žumberk najdete ve vesnici Žumberk, necelých 33 km od ubytování Třeboň BonTre. Je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 33 km

Hrad Landštejn - 45 km od penzionu

Landštejn je mohutný hrad, který najdete v části obce Staré Město pod Landštejnem, 45 km od penzionu BonTre. Je ideálním tipem na celodenní výlet, při kterém můžete navštívit další zajímavosti na trase jako je Stráž nad Nežárko nebo Nová Bystřice a spoustu dalších zajímavostí...
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Zámek Červená Lhota

Doporučujeme ho jako cyklistický celodenní výlet. Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, k barvě fasády se váže několik pověstí, chcete vědět jaké?
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 29 km

Zámek Jindřichův Hradec

V Jindřichově Hradci najdete spoustu historických a kulturních památek - zámek - 3 prohlídkové trasy, muzea, kostely, Krýzovy jesličky a další...
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 25 km

Lovecký zámeček Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Je ideálním tipem na výlet na kolech.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 16 km

Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou je velice atraktivním místem a největším lákadlem pro návštěvníky je novogotický zámek Hluboká. Najdete zde další atraktivní cíle - ZOO, golfové hřiště, sportovní areál s moderními atrakcemi a další zajímavosti.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 25 km

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově

Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Český Krumlov - zámek, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Uvnitř města najdete spoustu zachovalých městkých domů s krácnými fasádami a další zajímavé stavby a památky.
Vzdálenost od penzionu BonTre Třeboň: 45 km

Od DUBNA 2017 se na Vás těšíme!

Rezervujte si ubytování v Třeboni pro příští rok právě nyní. Penzion BonTre je otevřený od dubna 2017, a právě v tento jarní měsíc se můžete těšit na

 

 • Amarylis na zámku v Třeboni
 • Velikonoce v Třeboni

více

Velikonoční víkend

Srdečně Vás zveme na Velikonoční prodloužený víkend do Třeboně. Díky školním prázdninám můžete s celourodinou přijet již ve čtvrtek a užít si naplno Velikonoční náladu. Velikonoční pondělí je na 17. dubna 2017

Video z penzionu

Dovolená 2017

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

Počasí v Třeboni

 

Kulturní akce 2017

Město Třeboň je známé mnohými kulturními akcemi – vyberte si tu nejlepší a zamluvte si ubytování v našem penzionu co nejdříve!

více
Ubytování Třeboň penzion Bon Tre Třeboňrezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím