Hrad Landštejn - 45 km od penzionu

Landštejn je mohutný hrad, který najdete v části obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice, 3 km severozápadně Starého Města a 45 km od penzionu BonTre v Třeboni. Je ideálním tipem na celodenní výlet, při kterém můžete navštívit další zajímavosti na trase jako je Stráž nad Nežárko nebo Nová Bystřice.

Trasu můžete zvolit po méně frekventovaných cestách, přes vesničky a obce, lesní cesty. Přímo okolo hradu prochází cyklotrasa č. 32, součást stezky Greenways Praha - Vídeň.

Informace o hradu Landštejn

 • hrad nejdříve plnil obrannou a vojenskou funkci, byl založen ve 12. století (z toho vyplývá strohá ryze účelová architektura)
 • po roce 1259 byl hrad Landštejn v majetku rodu Vítkovců a v průběhu stalení vystřídal nějkolik majitelů
 • roku 1771 byl zničen požárem a opuštěn
 • v 70. letech dvacátého století byl hrad rekonstruován

Horní část vyšší věže hradu byla upravena jako vyhlídková. Z jejího vrcholu je krásný pohled na lesnatou krajinu České Kanady. Po vstupu do hradního areálu můžete navštívit malou expozici archeologických nálezů, objevených v posledních letech.

Otevírací doba Hradu

Sezóna 2014 na hradě Landštejně bude zahájena o víkendu 29. - 30. března, vždy od 9 do 16 hodin.

 • Duben, říjen soboty, neděle a svátky 9-16 hodin
 • Květen, září denně mimo pondělí 9-16 hodin
 • Červen až srpen denně mimo pondělí 9-17 hodin
 • Listopad až březen hrad uzavřen

Pod hradem se nachází soukromé PLACENÉ parkoviště, kde můžete pohodlně parkovat.

Landštejn najdete 45 km od penzionu v Třeboni BonTre

Zde najdete trasu z našeho ubytování Třeboň do Lanštejna, po méně frekventovaných cestách, přímo okolo hradu prochází cyklotrasa č. 32, součást stezky Greenways Praha - Vídeň.


Zvětšit mapu

V okolí Landštejna můžete navštívit další zajímavosti na trase:

 • Pomezí – hrad, zřícenina
 • Kostel Nejsvětější Trojice – klášter
 • Pfaffenschlag – západně od Slavonic, v lese nedaleko silnice na Stálkov, jsou odkryté rozsáhlé základy zaniklé středověké vesnice (česky Bobovec). Její původní vzhled lze najít ve slavonickém muzeu.
 • Albeř – zámek, zřícenina
 • Maříž – zámek, zřícenina, vesnice dnes známá vyhlášenou keramickou dílnou, nedaleko obce je torzo bývalého zámečku.
 • Český Rudolec – gotický kostel, zámek zvaný „Malá Hluboká“ - dnes ve velmi špatném stavu.
 • Nová Bystřice – město, hrad přestavěn na zámek
 • Slavonice - zde můžete obdivovat unikátní goticko renesančnh památky, z města vede Grasselova stezka, kterou procházíte nejkrásnější místa v okolí,  poblíž městečka je „Pevnostní areál „ s krátkou naučnou stezkou.
 • Peníkov -  nedaleko Rudolce je zemědělský dvůr, unikátní vodní pila a psí hřbitov, jižně od dvora najdete Grasselovu sluj a Schillerovy kameny.  

Rezervujte si ubytování v Třeboni právě nyní a vydejte se prozkoumat historické zajímavosti na Třeboňsku a v České Kanadě.

 

 

ČERVENEC 2019 V TŘEBONI

Červenec v Třeboni nabízí pro turisty spoustu lákavých akcí a zajímavostí, vybrat si můžete z široké nabídky koncertů, divadelních představení pro dospělé i děti, těšit se můžete na tradiční slavnosti Jakuba Krčína a Pivní slavnosti Regentu.

 

Doporučujeme také Třeboňský divadelní festival, který v letošním roce nabídne opravdu dobré kusy. Dále pak 16. ročník Třeboňských nocturen, těšit se můžete na kinematograf bratří Čadíků, na hrané letní pohádky na zámku a další akce. V okolí pak doporučujeme Borůvkobraní.

více

Historické slavnosti Jakuba Krčína 19. - 20. července 2019

Ve dnech 19. - 20. července 2019 se budou konat v Třeboni tradiční slavnosti Jakuba Krčína.

 

Těšit se můžete na bohatý program na Masarykově náměstí nebo v zámeckém parku.

 

Budou připraveny soutěže pro děti, ukázky historických řemesel, loutková pohádka, šermířské turnaje a další.

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá? Přijeďte k nám do Třeboně, ubytování najdete v rodinném penzionu BONTRE, který myslí na rodiny s dětmi ale i páry.

 

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

 

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím