Ubytování Třeboň penzion BonTre

Podzimní výlovy třeboňských rybníků

Pro letošní rok 2022 jsou stanovené tyto termíny:

Termíny pro rok 2022 budou zveřejněny v polovině září.

 

Ryby a rybníky patří neodmyslitelně k Třeboni. Samotný chov ryb a rybníkářství patří po dlouhá stalení k typickému koloritu Třeboňska. Snad právě pro tuto tradici se výlovy stávají rok od roku vyhledávanou podívanou. Podzimní výlovy třeboňských rybníků

 

Vznik prvních rybníků na Třeboňsku lze spadá do období vlády Karla IV. V polovině 15. století bylo na Třeboňsku přibližně 20 rybníků o výměře 700 ha. Rybníky zde zakládali věhlasní stavilelé jako byli Mikuláš Rutard z Malešova, Štěpánek Netolickéká´ý nebo Jakub Krčín z Jelčan. V období jeho stavitelské aktivity byly rozšířeny rybníky Svět, Spolský, Vdovec, Naděje, Skutek, Potěšil, Ptačí Blato, Krčín a mnohé jiné. Krčín pak vybudoval největší rybník v Čechách - Rožmberk, současně s ním vybudoval Novou řeku, která převádí „velkou“ vodu z povodí Lužnice do Nežárky. Těmito díly bylo dovršeno středověké rybniční stavitelství, z jehož dědictví čerpáme dodnes.

 

Přijeďte si odpočinout a odreagovat se na celý víkend, a to druhý říjnový. V tyto dny bude probíhat výlov rybníka Rožmberka a u nás, v penzionu BonTre najdete vyhřáté ubytování.

Pokud počasí dopřeje cyklovýletům, můžete si projet tématické cyklostezky okolo Třeboňských rybníků.

 

 

Rezervace ubytování Třeboň BONTRE

Ubytování můžete najít v našem útulném penzionu v Třeboni, který se nachází v centru nové Třeboně. Přijeďte do Třeboně na tradiční výlovy rybníků, díky kterými si můžete užít svou dovolenou v Třeboni! Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout