Loutkové a klasické divadlo J.K.Tyla v Třeboni

V Třeboni najdete dvě divadelní scény - loutkovou a klasickou.

Divadlo J.K.Tyla

Třeboňské divadlo je jedno z nejstarších měšťanských divadel v Čechách, bylo postaveno v roce 1832. Zajímavá je původní opona, která patří také k nejstarším v Čechách.

V průběhu roku se zde hrají divadlení představení, hostují zde známá divadla a spolky, konají se zde koncerty a přednášky. Aktuální program divadla najdete v kulturním přehledu na našich stránkách nebo v informačním centru na náměstí, kde si také můžete zakoupit vstupenku.

Loutkové divadlo

Loutkové divadlo má v Třeboni také dlouhou tradici, jeho založení sahá do roku 1924. Z této doby také pocházejí některé loutky, se kterými se dodnes hrají představení. V zákulisí tak divadelníci mají k dispozici okolo 300 kusů loutek. Pokud tedy přijedete do Třeboně, do penzion BonTre, strávit třeba rodinnou dovolenou s dětmi, nezapomeňte navštívit loutkové představení.

Loutkové divadlo hraje tradiční pohádky jako jsou Dlouhý, široký a bystrozraký, Šípková Růženka, Sněhová královna, Kalif čáp, Pták ohnivák aj.

Loutkovou divadelní scénu najdete na náměstí, pokud projdete pod radniční věží do divadla J. K. Tyla.

Obě divadla najdete necelý kilometr od našeho ubytování BonTre.

Festival Okolo Třeboně začíná

Srdečně Vás zveme na tradiční festival Okolo Třeboně 2020, který bude probíhat  na přelomu červena a července a dále pak bude pokračovat v dalších měsích nejrůznějšími koncerty.

 

Na co se letos můžete těšit?

více

ČERVENEC 2020 V TŘEBONI

I po náročném období dubna a května se v červenci v Třeboni bude konat pousta lákavých akcí a zajímavostí, vybrat si můžete z široké nabídky koncertů, divadelních představení pro dospělé i děti, těšit se můžete na tradiční slavnosti Jakuba Krčína a Pivní slavnosti Regentu.

 

Na co se dále můžete těšit?

více

DŘEVĚNÉ ZOO V TŘEBONI

NOVÝ TIP - od června 2020 je v Třeboni nová atrakce, která je určena rodinám s dětmi na adrese U Světa 333 (bývalá Plucarka, vedle městské pláže v Třeboni)

Video z penzionu

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím