Ubytování Třeboň penzion BonTre

Výlet přes hranice do Rakouska

Gmünd - 37 km od penzionu

Městečko Gmünd leží při hranicích s Třeboňskem, těsně sousední s městečkem České Velenice. Této krajině se také říká Vitorazsko. Na malebném náměstíčku v Gmündu Vám neunikne renesanční zámeček a krásné měšťanské domy. Městečko patřilo až do 13. století k Čechám. Delikatesou zdejších pekařství je nesmírně chutný vdolek mohnzelten z tenkého bramborového těsta, plněný mákem. Zarelaxovat pak můžete ve zdejším aquaparku s termální mořskou vodou, saunami a s vodními atrakcemi.

Svět koupání v Gmündu - 7 bazénů na jednom místě

Návštěva aquaparku v Gmünd je skvělým tipem v případě špatného počasí v průběhu Vaší dovolené v našem penzion Třeboň BonTre. Otevřeno je každý den od 10 do 20 hodin a těšit se můžete na orpavdu skvělý zážitek pro celou rodinu. Svět koupání v Gmündu se nachází 37 km od našeho ubytování v Třeboni.


Přírodní park Hochmoor Schrems a podvodní Svět

Hochmoor je největší rašeliniště v Dolním Rakousku, rozprostírá se na ploše 119 ha, na východ od Schremsu. Z penzionu Třeboň se vydáte na Suchdol nad Lužnicí, přes Halámky do Schremsu, kde po celých 40 km dojedete k rašeliništi Hochmoor.

Rašeliništěm vede 4,5 km dlouhá naučná stezka, která vás provede kolem vodních ploch, lesem a kolem míst kde se dříve těžila rašelina. Fauna a flora je opravdu pestrá, můžete zde vidět skokana ostronosého, masožravé rostliny rosnatku a bublinatku.

Stezka rašeliništěm vás dovede k další atrakci parku, k Nebeskému žebříku. Je to vlastně 20 m vysoká vyhlídková věž, ze které se můžete rozhlédnout na rašeliniště a okolní přírodu.

Park je otevřený po celý rok, i v průběhu zimy.

UnterWasserReich
3943 Schrems, Moorbadstraße 4
www.unterwasserreich.at

Další atraktivitou je Podvodní Svět ve Schremsu, který je v blízkosti rašeliniště. Těšit se můžete na podvodní ZOO, „Vražedné kino“, mikrokosmos a výzkumnou laboratoř v návštěvnickém centru, vydry, vodní terasy a lanové vory pro děti venku! Prohlídky s průvodcem jsou i v češtině.


Městečko Litschau - 34 km od penzionu

Litschau leží nedaleko českých hranic, je považováno za nejsevernější městečko Rakouska. Najdete zde historii až roku 1386, kdy bylo městečko založeno a spoustu zajímavých památek. Ideální je spojit návštěvu městečka s výletem na kolech, z našeho ubytování můžete vyrazit hned ráno směr Chlum u Třeboně.

Městečkem protéká řeka Reissbach (česky Dračice), která pak pokračuje přes Třeboňsko. Litschau se nachází necelých 28 km od ubytování Třeboň BonTre a jeho návštěvu můžete spojit s návštěvou dalších zajímavostí:

  • hrad s 25 m vysokou výlcovou věží
  • 18 jamkové golfové hřiště, par 3 pro začátečníky (najdete zde cvičné plochy driving range, putting green, chipping green, jsou vám k dispozici zkušení trenéři, kteří Vás zasvětí do golfového sportu). Vše se BEZ členství! Na místě si můžete zapůjčit také golfové hole.
  • kryté lázně a bazénový komplex (sportovní bazén, ​​brouzdaliště pro děti, whirlpool, solárium, bufet, finskou saunu, biosaunu a parní lázně. Bazén najdete na adrese: Školní ulice 9, 3874 Litschau).
  • tenisové kurty, jízdy na koních
  • zámek a kostel

Městečko Zwettl - 66 km od penzionu

Zwettl je půvabné historické město v krajině Waldviertel, je oblíbeným cílem turistů stejně jako nedaleký stejnojmenný klášterní komplex. Dnešní podoba této perly mezi rakouskými církevními stavebními památkami je výsledkem vývoje mnoha staletí, od románského období po baroko. Nejcennější část s křížovou chodbou je románská, ze 12. století. Barokní chrám Nanebevzetí Panny Marie má krásnou žulovou fasádu a úchvatnou vnitřní výzdobu, jeho věž sahá do výšky 90 metrů.


Hrad Rappottenstein v Rakousku

Dalším zajímavým tipem na výlet je středověký hrad Rappottenstein, který najdete srdci Waldviertlu, 12 km od městečka Zwettl. Jeho návštěvu doporučujeme autem, pro zdatnější cyklisty i na kolech. Hrad Rappottenstein se nachází 75 km od penzionu BonTre.

 

Rezervujte si ubytování v Třeboni BonTre

Rezervujte si ubytování v penzionu v Třeboni, vyražte za krásami Třeboňska a Horního Rakouska na kolech nebo autem.

 

Patička webu

 

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Tel.: 736 676 609

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout