Naučná stezka Červené blato

Červené Blato se nachází zhruba v půli cesty mezi Třeboní a Novými Hrady (ca 17 km od našeho ubytování Třeboň). Zde najdete odbočku doleva, kde můžete i zaparkovat. Návštěva naučné stezky patří ke skvělým tipům na výlet pro celou rodinu. Z penzionu můžete vyrazit ráno na kolech směr Nové Hrady, a protože je stezka pro pěší, kola si můžete nechat zaparkovaná před vstupem do lesa. Pro ně je zde určené parkování.

Po krásné procházce rašeliništěm pak můžete pokračovat třeba směr Nové Hrady, kde můžete Terčino údolí, navštívit hrad, zámek nebo kovárnu. Na náměstí najdete restaurace a informační centrum.

Stezka Červené Blato

Cca 200 m od hlavní silnice vkročíte do jiného světa krásné přírody. Prochází jím stezka dlouhá 4 km se 6ti zastávkami pro pěší.Stezka je tvořena z dřevěných chodníčků a zčáti i lesního terénu, toto se bude líbit hlavně dětem. Velmi oblíbená je teráska s výhledem na rašelinné jezírko. V této oblasti se těžila rašelina, a to hlavně pro potřeby sklárny v Jiříkově údolí.

Z přírody zde uvidíte porosty borovice blatky a jejích kříženců, rojovník bahenní, borůvka, vlochyně a další druhy. Také fauna je velmi zajímavá zejména pro bádání odborníků. Určitě Vás zaujme hojný výskyt motýlů a můr.

Srdečně Vám zveme na dovolenou do Třeboně, kde ubytování najdete v našem penzionu Bon Tre v centru nové Třeboně.

 

Rezervujte si ubytování Třeboň už nyní, malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA! Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu s dvěma dětmi do 10 let Vás pak vyjde na 1.200 Kč za noc!

[[FORMULAR id=form_41 title="Rezervace%20z%20www.penzion-trebon.com"]]

 

 

rezervace

+420 736 676 609

 

 

 

adresa penzionu

Svobody 273
39701 Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout