Naučná stezka Červené blato

Červené Blato se nachází zhruba v půli cesty mezi Třeboní a Novými Hrady (ca 17 km od našeho ubytování Třeboň). Zde najdete odbočku doleva, kde můžete i zaparkovat. Návštěva naučné stezky patří ke skvělým tipům na výlet pro celou rodinu. Z penzionu můžete vyrazit ráno na kolech směr Nové Hrady, a protože je stezka pro pěší, kola si můžete nechat zaparkovaná před vstupem do lesa. Pro ně je zde určené parkování.

Po krásné procházce rašeliništěm pak můžete pokračovat třeba směr Nové Hrady, kde můžete Terčino údolí, navštívit hrad, zámek nebo kovárnu. Na náměstí najdete restaurace a informační centrum.

Stezka Červené Blato

Cca 200 m od hlavní silnice vkročíte do jiného světa krásné přírody. Prochází jím stezka dlouhá 4 km se 6ti zastávkami pro pěší.Naučná stezka Červené blato

Stezka je tvořena z dřevěných chodníčků a zčáti i lesního terénu, toto se bude líbit hlavně dětem. Velmi oblíbená je teráska s výhledem na rašelinné jezírko. V této oblasti se těžila rašelina, a to hlavně pro potřeby sklárny v Jiříkově údolí.

Z přírody zde uvidíte porosty borovice blatky a jejích kříženců, rojovník bahenní, borůvka, vlochyně a další druhy. Také fauna je velmi zajímavá zejména pro bádání odborníků. Určitě Vás zaujme hojný výskyt motýlů a můr.

Srdečně Vám zveme na dovolenou do Třeboně, kde ubytování najdete v našem penzionu Bon Tre v centru nové Třeboně.

Rezervujte si ubytování Třeboň už nyní, malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA! Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu s dvěma dětmi do 10 let Vás pak vyjde na 1.200 Kč za noc!

 

DUBEN 2020 v Třeboni

OTEVÍRÁME PENZION

 

Na co se v dubnu můžete v Třeboni těšit?

 

Doporučujeme např akce: tradiční výstava květin Amarylis na zámku,  Brány památek dokořán, při níž budou zpřístupněny zajímavé historické objekty, Stavění máje v Třeboni na Masarykově náměstí nebo cykloturistickou akci pro všechny milovník kol - Krajem rybníků.

více

Video z penzionu

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Zavřít

 

 

Vážení hosté našeho penzionu BON TRE,

již nyní pracujeme na přípravě penzionu pro Vaši letní dovolenou 2020. Tu si u nás již nyní můžete REZERVOVAT.

 

V případě prodloužení zákazu provozu ubytovacích kapacit, Vám umožníme změnu termínu pobytu nebo vrátíme zálohu.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím