Podzimní výlovy třeboňských rybníků 2018

Ryby a rybníky patří neodmyslitelně k Třeboni. Samotný chov ryb a rybníkářství patří po dlouhá stalení k typickému koloritu Třeboňska. Snad právě pro tuto tradici se výlovy stávají rok od roku vyhledávanou podívanou. Podzimní výlovy třeboňských rybníků

Vznik prvních rybníků na Třeboňsku lze spadá do období vlády Karla IV. V polovině 15. století bylo na Třeboňsku přibližně 20 rybníků o výměře 700 ha. Rybníky zde zakládali věhlasní stavilelé jako byli Mikuláš Rutard z Malešova, Štěpánek Netolickéká´ý nebo Jakub Krčín z Jelčan. V období jeho stavitelské aktivity byly rozšířeny rybníky Svět, Spolský, Vdovec, Naděje, Skutek, Potěšil, Ptačí Blato, Krčín a mnohé jiné. Krčín pak vybudoval největší rybník v Čechách - Rožmberk, současně s ním vybudoval Novou řeku, která převádí „velkou“ vodu z povodí Lužnice do Nežárky. Těmito díly bylo dovršeno středověké rybniční stavitelství, z jehož dědictví čerpáme dodnes.

Přijeďte si odpočinout a odreagovat se na celý víkend, a to druhý říjnový. V tyto dny bude probíhat výlov rybníka Rožmberka a u nás, v penzionu BonTre najdete vyhřáté ubytování.

Pokud počasí dopřeje cyklovýletům, můžete si projet tématické cyklostezky okolo Třeboňských rybníků.

Termíny výlovů rybníků 2018

  • Rožmberk: 12. - 14. října 2018

DUBEN 2018 v Třeboni

Na co se v dubnu můžete v Třeboni těšit?

 

Doporučujeme např akce: Květinová Třeboň, tradiční výstava květin Amarylis na zámku,  Brány památek dokořán, při níž budou zpřístupněny zajímavé historické objekty, Stavění máje v Třeboni na Masarykově náměstí nebo cykloturistickou akci pro všechny milovník kol - Krajem rybníků.

více

AniFilm 2018 se blíží!

Srdečně Vás zveme na celý týden či prodloužený víkend do Třeboně u příležitosti festivalu AniFilm. Ten bude probíhat od úterý 1. do neděle 6. května 2018. Najdete u nás skvělé ubytování v Třeboni v blízkosti všech promítacích scén.

více

KVĚTNOVÉ AKCE 2018 V TŘEBONI

Měsíc květen otevírá již tradičně festival animovaných filmů Anifilm, letos již sedmý ročník. Připojit se můžete k cykloturistickým akcím "Jaro na Blatech" nebo "Třeboňská šlapka".

Doporučujeme také tradiční akci "Otevírání lázeňské sezony 2018" v Třeboni.

 

Ubytování v Třeboni si můžete rezervovat v našem penzionu BonTre v centru nové Třeboně.

 

více

Kulturní akce 2018

Město Třeboň je známé mnohými kulturními akcemi – vyberte si tu nejlepší a zamluvte si ubytování v našem penzionu co nejdříve!

Přijeďte do Třeboně strávit svou dovolenou na jaře, v létě či na podzim. V Třeboni se se nudit nebudete!

více

Video z penzionu

Dovolená 2018

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím