Loutkové a klasické divadlo J.K.Tyla v Třeboni

V Třeboni najdete dvě divadelní scény - loutkovou a klasickou.

Divadlo J.K.Tyla

Třeboňské divadlo je jedno z nejstarších měšťanských divadel v Čechách, bylo postaveno v roce 1832. Zajímavá je původní opona, která patří také k nejstarším v Čechách.

V průběhu roku se zde hrají divadlení představení, hostují zde známá divadla a spolky, konají se zde koncerty a přednášky. Aktuální program divadla najdete v kulturním přehledu na našich stránkách nebo v informačním centru na náměstí, kde si také můžete zakoupit vstupenku.

Loutkové divadlo

Loutkové divadlo má v Třeboni také dlouhou tradici, jeho založení sahá do roku 1924. Z této doby také pocházejí některé loutky, se kterými se dodnes hrají představení. V zákulisí tak divadelníci mají k dispozici okolo 300 kusů loutek. Pokud tedy přijedete do Třeboně, do penzion BonTre, strávit třeba rodinnou dovolenou s dětmi, nezapomeňte navštívit loutkové představení.

Loutkové divadlo hraje tradiční pohádky jako jsou Dlouhý, široký a bystrozraký, Šípková Růženka, Sněhová královna, Kalif čáp, Pták ohnivák aj.

Loutkovou divadelní scénu najdete na náměstí, pokud projdete pod radniční věží do divadla J. K. Tyla.

Obě divadla najdete necelý kilometr od našeho ubytování BonTre.

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni - 25. května 2019

V sobotu 25. května 2019 bude v Třeboni jedinečná akce OTEVÍRÁNÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY.

Pokud hledáte ubytování v Třeboni, v našem penzionu máme ještě volné kapacity.

více

KVĚTNOVÉ AKCE 2019 V TŘEBONI

Měsíc květen otevírá již tradičně festival animovaných filmů Anifilm, letos již osmý ročník. Připojit se můžete k cykloturistickým akcím "Jaro na Blatech" nebo "Třeboňská šlapka".

Doporučujeme také tradiční akci "Otevírání lázeňské sezony 2019" v Třeboni.

 

Ubytování v Třeboni si můžete rezervovat v našem penzionu BonTre v centru nové Třeboně.

 

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím