Okolo Nadějské rybniční soustavy

Nadějská rybniční soustava patří k nejhezčím přírodním místům na Třeboňsku. Najdete ji severně od našeho ubytování BonTre u obce Frahelž a stojí za to ji navštívit a projet na kole po úzkých hrázích. Mezi rybníky prochází cyklotrasa, hráze jsou dobře přístupné i pro pěší turistiku.Nadějská rybnicni soustava Třeboňsko

Byla založena Jakubem Krčínem (zakladetelem třeboňských rybníků) v letech 1577–1579 a dokončena Josefem Šustou v poslední čtvrtině 19. stol.

Jednotlivé rybníky jsou navzájem odděleny úzkými hrázemi, které drží pevné kořeny stromů - převážně duby. Jména rybníků jsou zajímavá: Naděje, Láska, Víra, Skutek či Dobrá Vůle. Rybníky jsou napájeny stokou Potěšilkou z rybníka Rožmberk.

Nachází se zde také přírodní rezervace s velkou kolonií racků chechtavých, sídlí zde ořel mořský a hnízdí zde další rada ptactva jako jsou volavky, kormoráni či kvakoš noční.

Nadějskou rybniční soustavu najdete 14 km od penzionu BonTre a je ideálním místem pro výlet na kolech. Krásným okruhem si můžete udělat 30ti km cyklostezku.

Velikonoční víkend 2019

Srdečně Vás zveme na Velikonoční prodloužený víkend do Třeboně. Díky školním prázdninám můžete s celourodinou přijet již ve čtvrtek a užít si naplno Velikonoční náladu. Velikonoční pondělí je na 22. dubna 2019.

více

Amarylis na zámku a Květinová Třeboň - duben 2019

Letošní v pořadí již 12. ročník výstavy tématických květinových vazeb bude k vidění ve dnech 13. až 22. dubna 2019 v prostorách zámku Třeboň.

 

Současně s výstavou pak bude 20. dubna na náměstí tradiční Květinová Třeboň.

více

AniFilm 2019 se blíží!

Srdečně Vás zveme na celý týden či prodloužený víkend do Třeboně u příležitosti festivalu AniFilm. Ten bude probíhat od úterý 7. do neděle 7. května 2019. Najdete u nás skvělé ubytování v Třeboni v blízkosti všech promítacích scén.

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím