Z Třeboně na Dunajovickou horu - 12 km

Šest kilometrů od ubytování BonTre, ve směru na Břilice, je vesnička Dunajovice. Nachází se u zalesněného vrchu, ze kterého můžete zhlédnout na Třeboňsko. Vrch má název, jak jinak, Dunajovická hora.

Na samotném vrchu stojí barovní kaple Svatého Kříže se studánkou a s nově opravenou křížovou cestou ze 14 zděných kapliček. Každý rok, na sedmou neděli po Velikonocích, se u kapličky koná poutní mše. Při této příležitosti jsou zde prodejní stánky a poutní atrakce, které se pozdějí přesouvají na náves obce Dunajovice.

Nedaleko Dunajovické hory je zatopený lom, kde se dříve těžil kámen pro stavbu hráze našeho největšího rybníka ČR - Rožmberka. Dříve zde stávala rozhleda, která však byla v průběhu druhé světové vlálky zničena. K hoře vede cesta z Dunajovic směrem na Horní Miletín, a hned za vsí se dáme po stezce vlevo.

Trasa je dlouhá 12 km: Třeboň - Břilice - Dunajovice - Přeseka - Břilice - Třeboň

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni - 25. května 2019

V sobotu 25. května 2019 bude v Třeboni jedinečná akce OTEVÍRÁNÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY.

Pokud hledáte ubytování v Třeboni, v našem penzionu máme ještě volné kapacity.

více

KVĚTNOVÉ AKCE 2019 V TŘEBONI

Měsíc květen otevírá již tradičně festival animovaných filmů Anifilm, letos již osmý ročník. Připojit se můžete k cykloturistickým akcím "Jaro na Blatech" nebo "Třeboňská šlapka".

Doporučujeme také tradiční akci "Otevírání lázeňské sezony 2019" v Třeboni.

 

Ubytování v Třeboni si můžete rezervovat v našem penzionu BonTre v centru nové Třeboně.

 

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím