Z Třeboně na Dunajovickou horu - 12 km

Šest kilometrů od ubytování BonTre, ve směru na Břilice, je vesnička Dunajovice. Nachází se u zalesněného vrchu, ze kterého můžete zhlédnout na Třeboňsko. Vrch má název, jak jinak, Dunajovická hora.

Na samotném vrchu stojí barovní kaple Svatého Kříže se studánkou a s nově opravenou křížovou cestou ze 14 zděných kapliček. Každý rok, na sedmou neděli po Velikonocích, se u kapličky koná poutní mše. Při této příležitosti jsou zde prodejní stánky a poutní atrakce, které se pozdějí přesouvají na náves obce Dunajovice.

Nedaleko Dunajovické hory je zatopený lom, kde se dříve těžil kámen pro stavbu hráze našeho největšího rybníka ČR - Rožmberka. Dříve zde stávala rozhleda, která však byla v průběhu druhé světové vlálky zničena. K hoře vede cesta z Dunajovic směrem na Horní Miletín, a hned za vsí se dáme po stezce vlevo.

Trasa je dlouhá 12 km: Třeboň - Břilice - Dunajovice - Přeseka - Břilice - Třeboň

Velikonoční víkend 2019

Srdečně Vás zveme na Velikonoční prodloužený víkend do Třeboně. Díky školním prázdninám můžete s celourodinou přijet již ve čtvrtek a užít si naplno Velikonoční náladu. Velikonoční pondělí je na 22. dubna 2019.

více

Amarylis na zámku a Květinová Třeboň - duben 2019

Letošní v pořadí již 12. ročník výstavy tématických květinových vazeb bude k vidění ve dnech 13. až 22. dubna 2019 v prostorách zámku Třeboň.

 

Současně s výstavou pak bude 20. dubna na náměstí tradiční Květinová Třeboň.

více

AniFilm 2019 se blíží!

Srdečně Vás zveme na celý týden či prodloužený víkend do Třeboně u příležitosti festivalu AniFilm. Ten bude probíhat od úterý 7. do neděle 7. května 2019. Najdete u nás skvělé ubytování v Třeboni v blízkosti všech promítacích scén.

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím