Cyklotrasa z Třeboně na zámek Červená Lhota

Cyklotrasa na zámek Červenou Lhotu Vás povede po lesních cestách a silnicích třetí třídy. Mezi obcemi Hamr a Pleší musíte jet asi 150 m po státní silnici. Cestou potkáte vesnické hospůdky a budete projíždět okolo rybníků. Z ubytování v Třeboni BonTre se vydejte směr kruhový objezd a místní část Břilice, kde se napojíte na trasu.

Projíždět budete přes Břilice-Třeboň, Přeseka, mezi rybníky Kaňov a Malý Tisý, okolo rybníka Rožmberk, přes Lužnici - zde můžete naštívit přírodní rezervaci Slepičí vršek. Dále pokračujete na obec Klec a přes Nadějskou rybniční soustavu. Odtud pak na obec Val, Hamr, podél obce Vřesná, Pleše, Visňová, Dírná a na Červenou Lhotu. Zde můžete navštívit zámek, projet se po rybníce na lodičce a dát si pořádný oběd v místní hospůdce.

  • Nadějskou rybniční soustavu tvoří rybníky s názvy Víra, Láska, Naděje, Skutek, Dobrá vůle a další.
  • Slepičí vršek - přírodní rezervace Slepičí vršek u obce Lužnice je písečný přesyp o rozloze 1,8 hektaru. Vznikl při toku řeky Lužnice na píscích, které sem byly naplaveny řekou jako důsledek činnosti větru. Podobná písečná duna je také u obce Vlkov.
  • Obec Pleše - dříve se zde nacházela vojenská pozorovatelna, po které jsou zde stále patrné pozůstatky jako okopy.
  • Obce Dírná - první písemná zmínka o obci pochází z roku 1340. Zde můžete vidět Zámek Dírná, kostel svatého Vavřince, faru a sýpku na návsi.

Cyklotrasa je dlouhá téměř 80 km (tam i zpět) a je středně náročná. Její terén zasahuje na Českou Kanadu, které už je více zvlněná oproti rovinnatému Třeboňsku.


Zobrazit místo Z Třeboně do Červené Lhoty na větší mapě

Přijeďte strávit dovolenou do jižních Čech na Třeboňsko, ubytování v Třeboni najdete v našem rodinném penzionu BonTre v centru nové Třeboně. Vydejte se na cyklovýlety na Třeboňsko, za krásami a zajímavostmi přírody, rybníků a památek jako je právě zámek Červená Lhota.

Rezeravace ubytování

 

Velikonoční víkend 2019

Srdečně Vás zveme na Velikonoční prodloužený víkend do Třeboně. Díky školním prázdninám můžete s celourodinou přijet již ve čtvrtek a užít si naplno Velikonoční náladu. Velikonoční pondělí je na 22. dubna 2019.

více

Amarylis na zámku a Květinová Třeboň - duben 2019

Letošní v pořadí již 12. ročník výstavy tématických květinových vazeb bude k vidění ve dnech 13. až 22. dubna 2019 v prostorách zámku Třeboň.

 

Současně s výstavou pak bude 20. dubna na náměstí tradiční Květinová Třeboň.

více

AniFilm 2019 se blíží!

Srdečně Vás zveme na celý týden či prodloužený víkend do Třeboně u příležitosti festivalu AniFilm. Ten bude probíhat od úterý 7. do neděle 7. května 2019. Najdete u nás skvělé ubytování v Třeboni v blízkosti všech promítacích scén.

více

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím