Naučná stezka Červené blato

Červené Blato se nachází zhruba v půli cesty mezi Třeboní a Novými Hrady (ca 17 km od našeho ubytování Třeboň). Zde najdete odbočku doleva, kde můžete i zaparkovat. Návštěva naučné stezky patří ke skvělým tipům na výlet pro celou rodinu. Z penzionu můžete vyrazit ráno na kolech směr Nové Hrady, a protože je stezka pro pěší, kola si můžete nechat zaparkovaná před vstupem do lesa. Pro ně je zde určené parkování.

Po krásné procházce rašeliništěm pak můžete pokračovat třeba směr Nové Hrady, kde můžete Terčino údolí, navštívit hrad, zámek nebo kovárnu. Na náměstí najdete restaurace a informační centrum.

Stezka Červené Blato

Cca 200 m od hlavní silnice vkročíte do jiného světa krásné přírody. Prochází jím stezka dlouhá 4 km se 6ti zastávkami pro pěší.Naučná stezka Červené blato

Stezka je tvořena z dřevěných chodníčků a zčáti i lesního terénu, toto se bude líbit hlavně dětem. Velmi oblíbená je teráska s výhledem na rašelinné jezírko. V této oblasti se těžila rašelina, a to hlavně pro potřeby sklárny v Jiříkově údolí.

Z přírody zde uvidíte porosty borovice blatky a jejích kříženců, rojovník bahenní, borůvka, vlochyně a další druhy. Také fauna je velmi zajímavá zejména pro bádání odborníků. Určitě Vás zaujme hojný výskyt motýlů a můr.

Srdečně Vám zveme na dovolenou do Třeboně, kde ubytování najdete v našem penzionu Bon Tre v centru nové Třeboně.

Rezervujte si ubytování Třeboň už nyní, malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA! Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu s dvěma dětmi do 10 let Vás pak vyjde na 1.200 Kč za noc!

 

Od DUBNA 2017 se na Vás těšíme!

Rezervujte si ubytování v Třeboni pro příští rok právě nyní. Penzion BonTre je otevřený od dubna 2017, a právě v tento jarní měsíc se můžete těšit na

 

  • Amarylis na zámku v Třeboni
  • Velikonoce v Třeboni

více

Velikonoční víkend

Srdečně Vás zveme na Velikonoční prodloužený víkend do Třeboně. Díky školním prázdninám můžete s celourodinou přijet již ve čtvrtek a užít si naplno Velikonoční náladu. Velikonoční pondělí je na 17. dubna 2017

Video z penzionu

Dovolená 2017

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

Počasí v Třeboni

 

Kulturní akce 2017

Město Třeboň je známé mnohými kulturními akcemi – vyberte si tu nejlepší a zamluvte si ubytování v našem penzionu co nejdříve!

více
Ubytování Třeboň penzion Bon Tre Třeboňrezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím