Cyklotrasy okolo Chlumu u Třeboně

Pokud budete chtít poznat další část Třeboňska, doporučujeme Chlum u Třeboně a jeho okolí. Zde se nachází několik cyklostezek, které Vás provedou Chlumeckou rybniční soustavou.

  • Cyklotrasa č. 1005 Zadní Maršovice - Planoborská cesta, Chlum u Třeboně (Zadní Maršovice, rozcestí)
  • Cyklotrasa č. 1011 Klikov - Lutová, Chlum u Třeboně
  • Cyklotrasa č. 1014 Chlum u Třeboně, hraniční přechod, Chlum u Třeboně
  • Cyklotrasa č. 322 Chlum u Třeboně - Dolní pstruhový rybník, Chlum u Třeboně
  • Chlum U Třeboně - Staňkovský rybník - Texas - Kouty - Žíteč - Lutová - Podsedek - Vizír - Koštěnický potok - Purkrabský rybník - Staňkov

Celá Chlumecká oblast se nachází se v krajině rybníků, 12 km jižně od Třeboně, v oblasti CHKO Třeboňskpenzion BONTRE - Chlum u Třeboněo.

Chlum u Třeboně je také znám jako rekreační centrum všech turistů, kteří milují kempování. Centrum Chlumu tvoří rybník Hejtman, barokní zámeček na hrázi rybníka, kostel Panny Marie a malé náměstí s kašnou.

  • Barokní zámeček najdete v samém srdci Chlumu, stojí u rybníku Hejtman. Patří soukromému majiteli a je veřejnosti nepřístupný.
  • Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie je významnou architektonickou památkou, najdete ho na horním náměstí.
  • Rybník Hejtman byl založený v 16. století a v současnoti slouží k rekreačním účelům. Vzhledem ke členitosti jeho břehů nabízí klidné a plnohodnotné rybaření. Ryby jsou nasazovány průběžně po celý rok.

Chlum u Třeboně - ubytování Třeboňsko

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím