Naučná stezka okolo rybníka Rožmberk

Stezka je dlouhá 22 km, najdete na ní 12 zastávek. Trasa je vhodná pro pěší i cyklisty.

Stezka začíná a končí v Třeboni na hrázi rybníka Svět, jejím tématem je rybníkářství. Rybník  Rožmberk je největší rybník v ČR - jeho rozloha je cca 420 ha.

Z Třeboně se vydáte na místní část Břilice, odkud pokračujete do Přeseky.  V Přesece odpočíte směr rybník Rožmberk, navedou Vás cedule. Přejedete hlavní silnicí na Lomnici nad Lužnicí a za několik desítek metrů již stojíte na hrázi rybníky Rožmberk. Hráz rybníka Rožmberk je porostlá mohutnými staletými duby, v jejichž dutinách hnízdí řada druhů ptáků.

Projedete přes hráz a pokračujeme ve směru Stará Hlína, kde je skvělá restaurace. Odtud se vydáte okolo rybníků Vítek a pokračujete lesem až do Třeboně.


Zobrazit místo Naučná stezka Rožmberk na větší mapě

K rybníku Rožmberk se vztahuje tématicky další cyklostrasa, pojmenovaná podle jeho zakladatele.

Cyklotrasa Krčínovo dědictví

Cyklotrasa je dlouhá 56 km. Vede přes tato místa:

Rybník Svět - Schwarzenbesrká hrobka - Domanín - Spolský rybník - Dunajovická hora - Dolní Slověnice - Rybník Dvořiště - Rybník Krčín - PR Záblatské louky - Rybník Ptačí blato - Záblatský rybník - Záblatí - Lomnice nad Lužnicí - Lužnice - Řeka Lužnice - PP Slepičí vršek - Rybník Potěšil - hájovna Smika - rybník Rožmberk - Rybník Káňov - PR Olšina u Přeseky - Břilice - Břilický rybník - Třeboň

Video z penzionu

Dovolená 2019

Toužíte po pohodové dovolené v Čechách, při které si odpočinete a načerpáte nové síly? Toužíte po dovolené, při které si opravdu užijete a přesto nebude drahá?

Cena za ubytování pro čtyřčlenou rodinu se dvěmi dětmi do 10 let: 1.200 Kč za noc. Malé děti do 3 let mají u nás pobyt dokonce ZDARMA!

Více informací pro Vás >>

více

Počasí v Třeboni

 

ceník ubytování Třeboňfotogalerie ubytování Třeboňkontakty penzion BonTreUbytování Třeboň penzion BonTrerezervace pokojefotogalerie apartmánůTřeboň a okolí
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím